GMINNA HALA SPORTOWA W ŻÓRAWINIE

blog-img-08

W dniu 07.03.2016 r. została oddana do użytku Gminna Hala Sportowa, z której korzysta już młodzież z gimnazjum, szkół podstawowych, oraz mieszkańcy gm. Żórawina.

Budynek hali sportowej jest budynkiem dwukondygnacyjnym, niepodpiwniczonym. Arena sportowa posiada boisko główne koszykówki i siatkówki, zorientowane w układzie podłużnym hali, niepełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, oraz, w w/w obrysie areny, dwa zestawy boisk treningowych do koszykówki i siatkówki w układzie poprzecznym. Na piętrze wydzielona jest widownia na 138 miejsc, oraz dodatkowo 44 miejsc na poziomie boiska. Hala Sportowa w części parterowej jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Ponad to  w budynku mieści się również duża przestronna sala do zajęć fitness wyposażona w poręcze do ćwiczeń,drabinki sportowe, sprzęt audio, oraz lustra umożliwiających koordynowanie postaw ćwiczących

Na dachu budynku zainstalowano nowoczesną instalację fotowoltaiczną, podłączoną poprzez falownik do sieci wewnętrznej. Instalacja będzie produkować prąd na własny użytek hali sportowej, pozwoli to systematycznie oszczędzać na rachunkach za energię elektryczną, a powstałą z oszczędności nadwyżkę energii będzie można sprzedawać. Główną zaletą instalacji fotowoltaicznej jest niezawodność, lekkość, nie inwazyjność w krajobraz oraz możliwość uzyskiwania darmowej energii elektrycznej w sposób praktycznie bezobsługowy.

Przed halą sportowa został wykonany parking o nawierzchni z kostki brukowej betonowej dla 30 samochodów osobowych (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych) i dwóch autobusów. Po stronie parkingu wykonano wejścia główne do budynku z dojściami, chodnikami, wyznaczonymi miejscami dla 20 rowerów i pochylnią umożliwiając dostęp do budynku osobą niepełnosprawnym.

Informujemy także, że istnieje możliwość korzystania z sali sportowej i sali fitness grupowo lub indywidualnie w godz. od 16.00 do 22.00 w dni powszednie, oraz w soboty i dni świąteczne wg harmonogramu organizowanych i zaplanowanych zajęć. Dodatkowe informacje wraz z regulaminem korzystania z hali sportowej można uzyskać u Specjalisty ds. sportu i zarządzania obiektami sportowymi w Żórawinie, który pełni swoje obowiązki w budynku hali sportowej.

Inwestycje prowadziło Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe MIRS sp. z o.o. ze Spalic.

Koszt budowy obiektu to blisko 4 100 000 zł.

Dotacji w wysokości 2 000 000 zł na dofinansowanie „Budowy sali gimnastycznej w Żórawinie” w ramach „Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego na lata 2015-2017 udzielił Sejmik Województwa Dolnośląskiego.
 

Udostępnij: