Gmina Żórawina z medalem w konkursie Budowniczy Polskiego Sportu

blog-img-08

Podczas uroczystości „Gala – Sportowa Polska”, która odbyła się 15 listopada 2016 r. w Pałacu Zamoyskich w Warszawie pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Klub Sportowa Polska wyróżnił blisko 140 podmiotów działających na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i krzewienia sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnych. Przedstawiciele najaktywniejszych samorządów i firm, dzięki zaangażowaniu i działalności których baza sportowo-rekreacyjna w naszym kraju jest z roku na rok coraz lepsza i nowocześniejsza odebrali zasłużone nagrody z rąk najlepszych polskich sportowców – olimpijczyków.

Na podstawie nominacji Marszałka Województwa Dolnośląskiego kapituła konkursu przyznała wyróżnienie Gminie Żórawina za inwestycje sportowe w latach 2015-2016. Medal otrzymały najprężniej działające i najaktywniejsze jednostki, dbające o prawidłowy przebieg procesu inwestycyjnego.

W elitarnym gronie Laureatów tego wyróżnienia znalazły się także Miasto Jasło, Nowy Dwór Mazowiecki, Gminy: Jedlicze, Nowa Sól, Strzyżewice, Potok Wielki, Pułtusk, Kosakowo, Powiaty: Ostrowski, Lidzbarski, Rzeszowski, Garwoliński, Lubelski, a także Kuria Diecezjalna w Siedlcach i Politechnika Wrocławska.

Nasza Gmina otrzymała medal za następujące inwestycyjne:

1. Boisko lekkoatletyczne

2. Sala gimanstyczna

3. Szatnia

 Uroczystość  uświetnili:

Andrzej Supron  – wybitny polski zapaśnik, 6-krotny medalista Mistrzostw Świata i 7-krotny medalista Mistrzostw Europy, wicemistrz olimpijski, trener i sędzia zapaśniczy; Agnieszka Wieszczek – polska zapaśniczka, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w kategorii do 72 kg w stylu wolnym. Tym samym zdobywczyni pierwszego w historii medalu olimpijskiego dla Polski w zapasach kobiet. Czterokrotna brązowa medalistka mistrzostw Europy w zapasach kobiet z Moskwy, Sofii, Wilna i Dortmundu. Żołnierz Sił Powietrznych w stopniu starszego szeregowego. A także Aleksandra Socha – polska szablistka, 6-krotna mistrzyni Polski, która na swoim koncie ma również brąz mistrzostw świata oraz złoto, srebro i brąz mistrzostw  Europy. Olimpijka z Aten, Pekinu oraz Londynu. Żołnierz Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Udostępnij: