Gmina Żórawina pozyskała niemal 3,5 mln zł na kościół św. Trójcy

Dotacja-Zabytki-PL-LAd 2

W ramach drugiego naboru z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków „Polski Ład”, Gmina Żórawina zdobyła dofinansowanie na najcenniejszy obiekt na naszej ziemi – kościół św Trójcy.

Dotacja wyniesie aż  3 mln 430 tys.  złotych a zadanie nosi nazwę „Renowacja wnętrza wraz z konserwacją polichromii kościoła św. Trójcy w Żórawinie.

Jest to ogromne wsparcie dla naszej perły manieryzmu, która z roku na rok odzyskuje swój blask. Przeprowadzone dotychczas działania, jak również wsparcie uzyskane w dwóch edycjach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków uchroniły obiekt od zniszczenia.

Przy tej okazji Wójt Gminy Żórawina serdecznie dziękuje za wsparcie tej inicjatywy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Wojewodzie Dolnośląskiemu, pracownikom urzędu gminy oraz wszystkim zaangażowanym instytucjom i osobom na każdym etapie wnioskowania i rozpatrywania wniosku.

Udostępnij: