Gimnazjaliœci z Żórawiny u Rodaków na Litwie

blog-img-08

Co roku przed Bożym Narodzeniem uczniowie dolnoœlšskich szkół odwiedzajš Kresy Wschodnie, by obdarować prezentami Polaków, którzy nadal tam mieszkajš.

19 grudnia 2013r. uczestnicy IV Spotkania Kresowian oraz władze Gminy Żórawina na czele z Wójtem Panem Janem Żukowskim uroczyœcie pożegnali uczniów Gimnazjum im. Armii Krajowej w Żórawinie -Maję Kotoskš, Paulinę Piotrowskš, Annę Palicę, Agatę Konowalczuk, Bartłomieja Kłaka, którzy po raz pierwszy pojechali na Wileńszczyznę. Uczniami opiekowały się Panie Dyrektor: Zuzanna Hauza i Ewa Finster – Gorzko, a organizatorem wyjazdu były: Pani Grażyny Orłowska – Sondej, redaktor TVP Wrocław, oraz Pani Beata Pawłowicz, Dolnoœlšski Kuratora Oœwiaty…

Cała relacja, plus film oraz galeria zdjęć

Udostępnij: