Edukacja finansowa i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni dla szkół na terenie Gminy Żórawina

blog-img-08

Gmina Żórawina informuje, iż podpisała porozumienie współpracy ze Związkiem Banków Polskich i Fundacją Warszawski Instytut Bankowości, którego celem jest wspieranie działań edukacyjnych w dziedzinie ekonomii, finansów, cyberbezpieczeństwa oraz gospodarki elektronicznej skierowanych do dzieci i młodzieży.

W ramach porozumienia zostaną przeprowadzone lekcje z zakresu edukacji finansowej prowadzone przez wolontariuszy z banków, spotkania menadżerów i ekspertów bankowych z młodzieżą, konkurs „Wiedzy Finansowej”, a także lekcje w formie aktywizującej uczniów: gry, ćwiczenia, quizy, filmy, ciekawa infografika.

Edukacja ekonomiczna, cyberbezpieczeństwo i gospodarka ekonomiczna jest niezbędnym elementem przygotowania i kreowania odpowiedniego i świadomego społecznego życia we współczesnym świecie. Dzięki takiej wiedzy jest ono w stanie zrozumieć zachodzące w świecie procesy oraz podejmować świadome i odpowiednie decyzje. 

Udostępnij: