Dzień Ziół, 17 lipca 2016, Muzeum Powozów Galowice

blog-img-08

Ziołowy ogród,  stara lipa, trzystoletni spichlerz  i ogromna kolekcja pojazdów zaprzęgowych to sceneria lipcowego „Dnia Ziół” w podwrocławskim Muzeum Powozów Galowice.

Zioła- świeże i suszone, miody,  woreczki zapachowe, biżuteria, słodycze, kosmetyki, smakołyki, zabawki  oraz inne cuda – wianki, pokażą wystawcy, będą też konkursy plastyczne , warsztaty florystyczne, joga na trawie spotkanie z pasjonatami i miłośnikami ziół.

Ziołowy jarmark podczas dnia ziół będzie intensywnie pachniał lawendą, miętą, kocimiętką, szałwią,  melisą i rutą. Będzie też mienił się barwami ziół i ziołowych produktów. Jego uczestnicy pokażą  na jak wiele, czasem nieoczywistych sposobów można wykorzystać zioła.

Muzeum Powozów Galowce

Gmina Żórawina

17 lipca, godz. 12.00 – 16.00

Wstęp wolny!

 

 

Program:

12.00 – 16.00 Wielki Ziołowy Jarmark

12.00 – Joga na trawie (Mandala Joga)

12.30 – Warsztaty florystyczne dla dzieci (ARS FLORIS)

13.00 – Opowieść  o śląskiej tradycji piernikarstwa połączona z warsztatami.  (Piernikarnia Śląska)

13.30 – Warsztaty florystyczne dla dzieci (ARS FLORIS)

14.30 – Warsztaty florystyczne dla dzieci (ARS FLORIS)

 

 

Udostępnij: