Dzień Patrona Szkoły Podstawowej w Wilczkowie „Z Wadowic do Nieba” „Miłość mi wszystko wyjaśniła… ” – św. Jan Paweł II

blog-img-08

Dzień 8 czerwca 2017 był niezwykłym Świętem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wilczkowie.

Uroczystość rozpoczęliśmy o godz. 8.30, uczestnicząc w Eucharystycznej Ofierze w kościółku w Wilczkowie. Mszę św. odprawił ks. Henryk Główka – proboszcz parafii w Jaksonowie.

Po Mszy św. uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi udali się do szkoły, by tam przeżywać kolejną część spotkania.

Wchodząc do sali, od razu można było zauważyć przepiękną dekorację przygotowaną przez ucznia kl. V Miłosza Szałka, który wraz z mamą panią Małgorzatą zatroszczyli się o to, abyśmy wszyscy mogli poczuć się jak w niebie. Tradycyjnie pani dyrektor Aleksandra Ulatowska powitała przybyłych gości: pana Jana Żukowskiego – Wójta Gminy Żórawina, ks. Henryka Główkę, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły oraz wszystkich uczniów.

Występ dzieci przygotowany przez panią katechetkę Martę Polowczyk był wspaniały. Nasi uczniowie w skupieniu oglądali przedstawienie, które przybliżało postać Patrona naszej wilczkowskiej szkoły – św. Jana Pawła II piękne słowa, cudowne piosenki, prezentacja multimedialna z fragmentem wywiadu z Ojcem Świętym oraz niezwykły taniec w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego sprawiły, że mogliśmy poczuć się choć odrobinę jak byśmy byli w niebie i właśnie tam spotkali się z Ojcem Św.

Hasłem, jakie towarzyszy uczniom w tym roku szkolnym, jest „MIŁOŚĆ”, dlatego obok powołania do świętości to właśnie „Miłość” była motywem przewodnim Dnia Patrona Szkoły.

Po zakończeniu części oficjalnej na wszystkich czekała słodka niespodzianka – papieska kremówka.

                                               

Udostępnij: