Dożynki 2017 w Żórawinie

blog-img-08

W sobotę 26-08-2017 roku odbyło się w Naszej Gminie Święto Plonów uroczyście rozpoczęte przemarszem korowodu z wieńcami i kapelą ludową „Dolnoślązacy” do Kościoła Św. Trójcy w Żórawinie. Mszy Świętej przewodził Ks. Waldemar Masłowski – Proboszcz Parafii w Żórawinie.

Następnie korowód przeszedł do żórawińskiego parku przy ul. Kopernika gdzie rozpoczęło się misterium symbolicznego przekazania tegorocznych plonów Władzom Gminy i Staroście Powiatu Wrocławskiego przez Starostów Dożynek Jolantę Piasecką – sołtys Żórawiny  oraz Józefa Gabryel – sołtys Galowic.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki, Dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Mirosław Kulesza, Dyrektor ANR Oddziału Wrocław Piotr Regiec, Ordynator Szpitala Wojskowego we Wrocławiu prof. dr hab. n. med. Andrzej Szuba, Dyrektor Stacji Krwiodawstwa we Wrocławiu Krzysztof Dworak, Komendant Komisariatu Policji Wrocław – Krzyki mł. insp. Dariusz Liszka, Radni Powiatowi, Gminni, Dyrektorzy Szkół, Radni Gminy Żórawina, Sołtysi oraz dziennikarze. 

Wójt Gminy Żórawina Jan Żukowski podziękował rolnikom za plony, a także mieszkańcom oraz gościom za przybycie oraz Dyrektorowi ARiMR za przekazanie komputerów na rzecz szkoły. Wszystkich gości częstowano chlebem upieczonym z tegorocznych zbiorów, polskim żurkiem i grochówką. Popołudnie uatrakcyjniały występy, koncerty i zabawa taneczna.

Zapraszamy na fotorelację.

Opracowała: Agnieszka Smykowska

Foto: Laura Smykowska Bartolo, Marian Zamara

 

Udostępnij: