Dożynki 2016 już za nami

blog-img-08

W sobotę 27-08-2016 roku odbyło się w Naszej Gminie Święto Plonów uroczyście rozpoczęte przemarszem korowodu z wieńcami i kapelą ludową „Dolnoślązacy” do Kościoła Św. Trójcy w Żórawinie, gdzie odbyła się  uroczysta Msza Święta, której przewodził Ks. Artur Moraczyński – wikariusz Parafii w Żórawinie oraz Ks. Mieczysław Michajluk – proboszcz Parafii Rzeplin. Następnie korowód przeszedł do żórawińskiego parku przy ul. Kopernika gdzie rozpoczęło się misterium symbolicznego przekazania tegorocznych plonów Władzom Gminy przez Starostów Dożynek Magdalenę Bagińską z Mnichowic prowadzącą wspólnie z mężem gospodarstwo rolne w Mnichowicach oraz Mateusza Napierałę – rolnika i ogrodnika z Węgier, Radnego Rady Gminy Żórawina. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Starosta Powiatu Wrocławskiego Roman Potocki, Dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Mirosław Kulesza, Dyrektor ANR oddziału Wrocław Piotr Regiec, Radni Wojewódzcy, Powiatowi, Gminni, Dyrektorzy Szkół, Dyrektor ZOZ w Żórawinie oraz dziennikarze. Wójt Gminy Żórawina Jan Żukowski podziękował rolnikom za plony, w obecnym trudnym roku, a także mieszkańcom oraz gościom za przybycie, a Dyrektorowi ARiMR za przekazanie komputerów na rzecz szkoły i poprosił Wojewodę Dolnośląskiego Pawła Hreniaka oraz Dyrektora ARiMR Mirosława Kuleszę o czynienie honorów Gospodarzy Dożynek. Wszystkich gości częstowano chlebem upieczonym z tegorocznych zbiorów, polskim żurkiem i grochówką. Popołudnie uatrakcyjniały występy, koncerty i zabawa taneczna. Zapraszam na fotorelacje z naszych dożynek. Fot. Waldemar Duda.

Udostępnij: