Czyste Powietrze sprzed reformy: przedłużenia realizacji przedsięwzięć będą rozpatrywane indywidualnie

2408_main

Beneficjenci programu Czyste Powietrze, którzy od 22 kwietnia do 28 listopada 2024 r. składali wnioski o dofinansowanie w ramach finansowania z FEnIKS, w przypadku braku możliwości częściowej lub całościowej realizacji przedsięwzięcia zgodnie z umową o dofinansowanie, mogą ubiegać się o przedłużenie terminu realizacji.

WFOŚiGW rozpatrzy każdą taką sprawę indywidualnie, z możliwością wprowadzania zmian do umowy – zarówno w zakresie terminów, jak i częściowego wykonania prac. Decyzje podejmowane są po analizie zgodności z celami programu i dopuszczalnymi terminami finansowania.

W sytuacjach, w których – po przeprowadzonej ocenie – nie ma możliwości dalszego utrzymania umowy lub spełnienia jej celów, WFOŚiGW może podjąć decyzję o jej wypowiedzeniu i wezwaniu do zwrotu otrzymanych środków.

Link do strony:

https://wfosigw.wroclaw.pl/aktualnosci/a_2461,czyste-powietrze-sprzed-reformy-przedluzenia-realizacji-przedsiewziec-beda-rozpatrywane-indywidualnie

 

Udostępnij: