„Czy to pies czy to bies”- czyli spotkanie ze słowiańską mitologią dla dzieci. PROMOCJA KSIĄŻKI Wydawnictwa Ovo.

blog-img-08

 Muzeum powozów Galowice oraz Wydawnictwo Ovo serdecznie zapraszają na promocję książki „Czy to pies czy to bies, czyli zbiór słowiańskich stworów”.

W czasie spotkania opowiemy i porozmawiamy z dziećmi o mitach, legendach i postaciach z legend. Nie zabraknie zabaw plastycznych oraz konkursów ze wspaniałymi nagrodami od Wydawnictwa Ovo.

Zmora, Strzyga, Bies, Południca… Znacie te nazwy? Chyba więcej wiemy na temat mitologii greckiej czy rzymskiej, niż naszej rodzimej, słowiańskiej. Tymczasem wyobraźnię dawnych Słowian zaludniały przeróżne postaci: zjawy, bestie i demony. Kamila i Łukasz Loskot w książce „Czy to bies, czy to bies, czyli zbiór słowiańskich stworów” podjęli próbę przybliżenia młodszym czytelnikom magicznego, tajemniczego świata dawnych słowiańskich wierzeń, mitów i legend.

Zapraszamy – nie tylko dzieci – do odwiedzenia magicznego świata słowiańskich stworów i wspólnej zabawy!

Niedziela, 7 maja 2017 r. godz. 12.30

Wstęp wolny!

Udostępnij: