Czujniki jakości powietrza w Gminie Żórawina

blog-img-08

Gmina Żórawina informuje, iż w dniu 14 marca 2018 r. zamontowano dwa czujniki w miejscowości Żórawina i Węgry badające jakość powietrza na terenie gminy Żórawina.

Poprzez sensory Airly możliwe jest zbieranie, przetwarzanie i interpretowanie danych w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane, na mapie online oznaczane są m.in. informacje o jakości powietrza. Sensory Airly mierzą m.in.: poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10, temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne oraz wilgotność powietrza. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest monitorowanie stanu powietrza w czasie rzeczywistym za pomocą mapy online.

Sprawdzenie jakości powietrza można dokonać na stronie Urzędu Gminy Żórawina www.gminazorawina.pl wybierając w panelu bocznym zakładkę „sprawdź jakość powietrza w twoim otoczeniu” lub za pomocą aplikacji mobilnej Arily.

 


 

Udostępnij: