Centralny Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej Wieliczka 2017

blog-img-08

W dniach 02-04 czerwca 2017 roku w Wieliczce odbył 40 centralny finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
W   zawodach uczestniczyli przedstawiciele wszystkich województw (w każdej z trzech grup wiekowych po dwoje reprezentantów).

Uczestnicy podczas turnieju otrzymali do rozwiązania test pisemny. Następnie pięciu najlepszych kwalifikowało się do następnego etapu tj. zadań praktycznych oraz finału ustnego, który odbył się w Komorze Warszawa w Kopalni Soli w Wieliczce.

Młodzież i opiekunowie mieli możliwość  zwiedzania Wieliczki, Kopalni Soli, spotkania się z Prezesem Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemarem Pawlakiem oraz odbył się piknik strażacki  przygotowany przez OSP Gdów.

Naszą Gminę reprezentował Kamil Figiel ze Szkoły Podstawowej w Węgrach, który zajął wysokie szóste miejsce w finale. Jest to duży sukces zwłaszcza, że Kamil  pierwszy raz brał  udział w tak trudnym i wymagającym turnieju.

GRATULIJUEMY !!!

   

Udostępnij: