Budowa sygnalizacji świetlnej w Wojkowicach.

blog-img-08

W grudniu 2019 r. rozpoczęły się prace związane z budową sygnalizacji świetlnej przy drodze wojewódzkiej nr 395 w miejscowości Wojkowice. Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu, szczególnie dla pojazdów jadących drogą powiatową pomiędzy miejscowościami Żórawina i Mnichowice. Na przedmiotowym skrzyżowaniu często dochodziło do wielu zdarzeń drogowych, w tym kolizji i wypadków z udziałem pieszych. Wybudowana sygnalizacja będzie działać w trybie akomodacyjnym umożliwiającym dostosowującym czasu otwarcia każdego strumienia ruchu do aktualnego natężenia ruchu z zachowaniem niezbędnych czasów ewakuacji. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei posiada dokumentacje projektową na budowę w tym miejscu ronda. Ze względu na wysokie koszty inwestycji (w tym konieczność wykupienia gruntów i budynków) do czasu budowy ronda zdecydowano się wykorzystać rozwiązanie w postaci sygnalizacji świetlnej.

Jesteśmy przekonani, że budowa przedmiotowej infrastruktury znacznie poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu w szczególności pieszych.

Wykonawca prac jest firma: DUCTUS sp. z o.o. ul. Chodkiewicza 3, 63-400 Ostrów Wielkopolski.

Zakończenie prac planowane jest w lutym 2020 r.

Koszt całkowity inwestycji wyniesie 341.940.00 zł.

 

Informację przygotował: Tomasz Gracz

Udostępnij: