Budowa parku logistycznego w Wojkowicach i Krajkowie

blog-img-08

W dniu 8 czerwca br. w Urzędzie Gminy w Żórawinie odbyło się spotkanie dotyczące parku logistycznego w Wojkowicach i Krajkowie. Przedstawiciel inwestora – amerykańska firma HILLWOOD – zaprezentował wspólnie z projektantem – wrocławska firma ERESKA – plany budowy kolejnych budynków magazynowych.

W chwili obecnej trwają prace budowlane nowoczesnych hal, które będą położone w bezpośrednim sąsiedztwie zjazdu „Wrocław-Wschód” przy autostradzie A4 w miejscowości Wojkowice. W ramach tego zadania powstanie budynek o łącznej powierzchni ok. 19.000,00 m2. Aktualnie trwa montaż ścian zewnętrznych, dachu oraz układanie instalacji elektrycznej.

Kolejnym etapem będzie zagospodarowanie terenu pomiędzy autostradą A4 (zjazd „Wrocław-Wschód”) a drogą wojewódzką nr 395 w Krajkowie. W zakresie tej inwestycji zostanie przebudowana droga wojewódzka, powstanie rondo, a także wykonana zostanie droga gminna.

Park logistyczny zlokalizowany będzie łącznie na 50-hektarowym terenie.

Udostępnij: