Budowa parkingu przy świetlicy wiejskiej w Karwianach

blog-img-08

W połowie grudnia 2016 roku rozpoczęły się prace związane z utwardzeniem parkingu przy świetlicy wiejskiej w Karwianach, na którym docelowo ułożona zostanie nawierzchnia z kostki betonowej a obok placu zabaw przygotowane zostanie miejsce dla rowerów. W ramach tej inwestycji powstanie również chodnik łączący ul. Majową z boiskiem do koszykówki oraz placem zabaw i parkingiem. Ponadto wykonana zostanie kanalizacja deszczowa zapewniająca odpływ wód opadowych z dachu świetlicy wiejskiej bezpośrednio do pobliskiego rowu.

Przy okazji tych prac uzupełniono ubytki nawierzchni w ul. Majowej na odcinku prowadzącym do sklepu. Tutejszy Urząd przygotował również dokumentację projektową przebudowy tego odcinka drogi z uwzględnieniem miejsc parkingowych przy sklepie w Karwianach.

Ze środków sołeckich, na drodze dojazdowej do Osady Gencz wybudowano zatoczkę, której zadaniem jest ułatwienie mijania się samochodów.

Informację przygotował: Tomasz Gracz

Udostępnij: