Budowa drogi gminnej do terenów inwestycyjnych przy autostradzie A4

blog-img-08

W lipcu bieżącego roku rozpoczęły się prace przy budowie drogi gminnej do terenów inwestycyjnych, zlokalizowanych pomiędzy autostradą A4 a drogą wojewódzką Wrocław-Strzelin. Tereny te nie posiadają bezpośredniej komunikacji z drogą wojewódzką, a część z nich znajduje się za rzeką Żurawką. W celu aktywizacji tego obszaru należy wybudować drogę gminną wraz z mostem na Żurawce i skomunikować ją z drogą wojewódzką poprzez budowę ronda i przebudowę części drogi nr 395.

W ramach tej inwestycji powstaną także zatoki autobusowe, oświetlenie oraz dojścia i chodniki. Plac budowy pod nowe rondo został przejęty przez Gminę od Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. Prace rozpoczęto, a termin ich zakończenia zaplanowano na koniec października 2019 r.

Na opisywanych terenach przemysłowych Firma Hillwood prowadzi obecnie budowę nowej hali magazynowej o powierzchni około 52.000 m2. 

Generalnym wykonawcą prac jest: KOME POLSKA sp. z o.o.

Informację przygotował: Tomasz Gracz

Udostępnij: