Budowa chodnika w Żernikach Wielkich

blog-img-08

Kończą się prace polegające na budowie chodnika przy ul. Wrocławskiej w Żernikach Wielkich. W ramach tego zadania wykonane zostanie ok. 437,00 m chodnika z kostki betonowej brukowej o szerokości 2,00 m, zjazdy indywidualne i publiczne, a także zatoka autobusowa. Powstały ciąg pieszy będzie łączyć całe Żerniki Wielkie z przystankiem autobusowym, znajdującym się w środku miejscowości.

Jest to ważna inwestycja z punktu widzenia poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierowców, ponieważ omawiana droga powiatowa jest wąska i charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu.

Wykonawcą robót jest firma Pro-Tra Building Sp. z o.o. z Wrocławia.

Gmina Żórawina realizuje te przedsięwzięcia wspólnie z Powiatem Wrocławskim w ramach Programu „Bezpieczna droga”.

Opracował: Damian Hadro

Udostępnij: