Budowa chodnika w Bogunowie

blog-img-08

W październiku br. rozpoczęły się prace związane z realizacją zadania pn. „Budowa chodnika przy drodze powiatowej w miejscowości Bogunów – etap I”. 

W ramach tej inwestycji przy ul. Marii Konopnickiej wykonane zostanie ok. 226,00 m chodnika z kostki betonowej, zjazdy indywidualne i publiczne, a także zatoka autobusowa. Powstały ciąg pieszy będzie łączyć centrum miejscowości z przystankiem autobusowym. Jest to ważna inwestycja z punktu widzenia poprawy bezpieczeństwa pieszych i kierowców, ponieważ omawiana droga powiatowa jest wąska i charakteryzuje się dużym natężeniem ruchu. Prace budowlane zakończą się jeszcze w tym roku.

Wykonawcą robót jest firma: Usługi Ogólnobudowlane Rafał Szlachcic z Łagiewnik.

Gmina Żórawina realizuje to przedsięwzięcie ze środków własnych.

Damian Hadro

Udostępnij: