Bezpieczny powrót do szkół. Działania Urząd Gminy Żórawina w zakresie organizacji roku szkolnego 2020/2021 w warunkach epidemii

blog-img-08

Już jutro 1 września uczniowie wracają do szkół. Urząd Gminy Żórawina zrobił wszystko, by uczniowie uczyli się w bezpiecznych warunkach.

Firma FIDUS Higiena Sanitarna na zlecenie tutejszego urzędu przeprowadziła dezynfekcję wszystkich Szkół Podstawowych oraz Przedszkola na terenie naszej gminy. Ponadto strażacy ochotnicy z Rzeplina, Węgier i Żórawiny pod koniec sierpnia przeprowadzili dezynfekcję przystanków autobusowych oraz placów zabaw ze szczególnym uwzględnieniem tych przy szkołach.

Dodatkowo do Szkół, na potrzeby uczniów i nauczycieli trafiły środki ochrony indywidualnej w postaci płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni oraz maseczki. Środki te zostały przetransportowane z magazynów Agencji Rezerw Materiałowych do Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu a następnie do remizy OSP Żórawina. Druhowie na prośba Wójta Gminy Żórawina rozwieźli je po placówkach oświaty.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, środki dezynfekujące posłużą do czyszczenia powierzchni, wyposażenia klas i korytarzy oraz innych miejsc przeznaczonych na pobyt dzieci i młodzieży szkolnej.

 

Czytaj też:

– https://www.facebook.com/ospzorawina/

– https://www.facebook.com/OSP-KSRG-Rzeplin-110854883861216/

Udostępnij: