Apel o udzielenie pomocy

blog-img-08

Są takie chwile, kiedy czyjaś pomocna dłoń jest niezbędna, czyjaś obecność jest ratunkiem, wybawieniem, otuchą, pocieszeniem…

Zwracamy się z apelem o udzielenie pomocy poszkodowanym w wyniku pożaru, jaki miał miejsce w dniu 15 listopada 2015 r. w miejscowości Szukalice. Pożar strawił budynek mieszkalny. Dlatego gorąco apelujemy i prosimy wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym, zarówno w formie rzeczowej jak i finansowej, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem.
Gmina Żórawina w obliczu ogromu tej tragedii nie jest w stanie samodzielnie rozwiązać ciężaru należytej pomocy dla potrzebujących. Wsparcia w formie rzeczowej można udzielać poprzez kontakt z Kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Żórawinie Panią Dorotą Rokicką (tel. 71 381 41 75), sołtysem Miejscowości Rzeplin – Szukalice Panią Lilianą Łabatczuk (tel. 730 223 623) oraz radnym Panem Michałem Duszyńskim (tel. 721 165 862). Natomiast pomoc finansowa może zostać przekazana na rachunek bankowy: 04 9574 1028 2002 0013 0013 0168 Bank Spółdzielczy w Kątach Wrocławskich/Oddział w Żórawinie z dopiskiem w tytule wpłaty: „POMOC POGORZELCOM – CIELECKA ANNA”.Przekazana pomoc finansowa przeznaczona zostanie na zakup materiałów budowlanych  oraz sprzętu gospodarczego w celu odbudowania i wyposażenia budynku mieszkalnego.
Jednocześnie informujemy, że w niedzielę 22 listopada 2015 r. od godz. 14 sołtys i rada sołecka oraz strażacy z OSP w Rzeplinie przeprowadzą na terenie sołectwa Rzeplin – Szukalice zbiórkę datków pieniężnych na rzecz potrzebujących. W tym samym dniu w godz. 14 – 18 można przekazywać dary rzeczowe w remizie strażackiej w Rzeplinie, ul. Kasztanowa 2.

Za wszelkie wsparcie udzielone w każdej formie, w imieniu osób oczekujących  na pomoc, z góry bardzo serdecznie dziękujemy.

Udostępnij: