Alchemia szkła w Galowicach! Zapraszamy 18 września godz. 12:00! Wstęp wolny!

blog-img-08

SZKLANE PIEŚCIDEŁKA

Spotkanie z prof. Małgorzata Dajewską

18 września 2016 godz. 14.00

Wstęp wolny!

Muzeum Powozów Galowice zaprasza do uczestnictwa w realizowanym w ramach Dolnośląskiego Programu Mikrowsparcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 – cyklu Sztuka bez Tajemnic w podwrocławskim Muzeum Powozów Galowice.

Gosciem kolejnego spotkania będzie prof. Małgorzata Dajewska.

Szkło-najbardziej tajemnicze i nieprzewidywalne medium sztuki współczesnej. Mami wielu, ale tylko nielicznym udaje się szkło ujarzmić i i przeniknąć jego tajemnice. Trzeba mieć bowiem wielką cierpliwość, umiejętność przewidywania i zamiłowanie do swego rodzaju magii, żeby dotrzeć do istoty szkła.

Małgorzata Dajewska jest profesorem ASP we Wrocławiu gdzie zdobyła dyplom uw pracowni prof. Zbigniewa Horbowego i gdzie przez wiele lat była dziekanem Wydziału Szkła.

W czasie spotkania odbędą się rownież warsztaty dla dzieci, podczas których będą tworzyć małe, szklane dzieła sztuki pod czujnym okiem artystki.

Udostępnij: