Akcja sprzątania wsi Wilkowice

IMG-20230222-WA0002

11 oraz 18 lutego br. z inicjatywy Sołtysa Łukasza Osińskiego odbyło się sprzątanie Wsi Wilkowice. Wspólnymi siłami mieszkańcy wysprzątali teren przy drodze łączącej miejscowość z wojewódzką drogą DW346. Uprzątnięto rowy, pobocza oraz przydrożną zieleń, która stwarzała zagrożenie dla spacerujących mieszkańców oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego. W organizacji akcji pomógł Urząd Gminy Żórawina stawiając na miejscu kontener na śmieci.

Mieszkańcy wsi Wilkowice apelują o właściwe gospodarowanie odpadami.

Przypominamy, że pozostawienie odpadów w niedozwolonych miejscach jest ścigane przez Policję i podlega karze grzywny z art. 75 Kodeksu Wykroczeń.

Organizatorzy akcji składają podziękowania wszystkim mieszkańcom, którzy zaangażowali się we wspólne prace porządkowe na rzecz wsi.

Udostępnij: