Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne w Polsce (ZIT) to narzędzie zaproponowane przez Komisję Europejską w nowym okresie programowania na lata 2014 – 2020.

Za pomocą ZIT realizowane będą strategie terytorialne dotyczące zintegrowanych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju miejskich obszarów funkcjonalnych.

Przy pomocy mechanizmu finansowego Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych jednostki samorządu terytorialnego będą mogły w partnerstwie realizować wspólne przedsięwzięcia finansowane ze śœrodków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego.

W celu wdrożenia realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocław oraz czternaœcie sąsiadujących jednostek samorządu terytorialnego tworzące Wrocławski Obszar Funkcjonalny (WrOF) przystąpiło w dniu 9 lipca 2013 r. do Porozumienia w sprawie zasad współpracy Stron porozumienia przy programowaniu, wdrażaniu, finansowaniu, ewaluacji, uzgadnianiu wspólnych inwestycji, bieżącej obsłudze i rozliczeniach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Partnerstwo zawarły: Gmina Wrocław, Gmina Jelcz Laskowice, Miasto i Gmina Kąty Wrocławskie, Gmina Siechnice, Gmina Trzebnica, Miasto i Gminą Sobótka, Miasto Oleœnica, Gmina Długołęka, Gmina Czernica, Gmina Kobierzyce, Gmina Miękinia, Gmina Oleœnica, Gmina Wisznia Mała, Gmina Żórawina, Gmina Oborniki ŒŚląskie.

Strona internetowa Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego