VI eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Żórawinie

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej (OTWP) pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom” jest jedną z podstawowych form działalności prewencyjnej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP i komend Państwowej Straży Pożarnej.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W dniu 07 lutego br. w Gminnym Centrum Kultury w Żórawinie odbyły się VI eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Z 5 szkół podstawowych w eliminacjach szczebla gminnego wzięło udział 20 uczestników, w tym:

• w grupie I – 9 uczniów,
  • w grupie II – 12 uczniów.

Organizatorem OTWP był Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Żórawinie przy współpracy z Urzędem Gminy Żórawina. Jury eliminacji w składzie: Sebastian Lewicki Komendant Gminny Zarządu OGZOSP RP, Michał Duszyński Przewodniczący Rady Gminy Żórawina, Mateusz Kliński W-ce Prezes Zarządu OGZOSP RP, Mateusz Kowalski Z-ca Naczelnika OSP Węgry rozdali nagrody na łączną wartość ponad 1.600 zł.

Turniej ma formę eliminacji kolejnych szczebli. Pierwszy sprawdzian wiedzy uczniów startujących w turnieju miał miejsce już w szkole, gdzie wyłoniono najlepszych uczniów na konkurs szczebla gminnego. Kolejne rozgrywki, to eliminacje szczebla powiatowego, na których wystartują wygrani:

1. w grupie I:

- Bartosz Duszyński SP w Rzeplinie – I miejsce w eliminacjach gminnych,

- Mateusz Papierzański SP w Polakowicach – II miejsce w eliminacjach gminnych,

1. w grupie II:

- Miłosz Gawron SP w Polakowicach – I miejsce w eliminacjach gminnych,

- Miłosz Bazyliński SP w Wilczkowie – II miejsce w eliminacjach gminnych.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy występu jak i wiedzy pożarniczej a laureatom życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych.