Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy Żórawina

pierwsza sesja MRG

Młodzi mieszkańcy zyskują realny wpływ na naszą gminę. Na podstawie statutu przyjętego przez Radę Gminy Żórawina, została zwołana historyczna, I sesja Młodzieżowej Rady Gminy I kadencji (2026–2028).

  • Data: 8 czerwca 2026 r., godz. 12:00

  • Miejsce: Szkoła Podstawowa w Żórawinie, ul. Kopernika 15 (Budynek A2)

Porządek obrad:
  1. Otwarcie sesji przez Przewodniczącego Rady Gminy.

  2. Wystąpienie Wójta Gminy Żórawina, Pana Macieja Koby.

  3. Wręczenie Radnym zaświadczeń o wyborze.

  4. Złożenie ślubowania przez Radnych Młodzieżowej Rady.

  5. Stwierdzenie kworum.

  6. Przyjęcie porządku obrad.

  7. Omówienie zasad działania Rady oraz praw i obowiązków Radnych.

  8. Wybór protokolanta.

  9. Wybór Komisji Skrutacyjnej.

  10. Wybór Przewodniczącego Młodzieżowej Rady i przekazanie mu prowadzenia obrad.

  11. Wybór Wiceprzewodniczącego, Sekretarza oraz Skarbnika.

  12. Wolne wnioski i zamknięcie obrad.

Nowo wybranym Radnym serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz młodzieży z gminy Żórawina!

Udostępnij: