Młodzi mieszkańcy zyskują realny wpływ na naszą gminę. Na podstawie statutu przyjętego przez Radę Gminy Żórawina, została zwołana historyczna, I sesja Młodzieżowej Rady Gminy I kadencji (2026–2028).
-
Data: 8 czerwca 2026 r., godz. 12:00
-
Miejsce: Szkoła Podstawowa w Żórawinie, ul. Kopernika 15 (Budynek A2)
Porządek obrad:
-
Otwarcie sesji przez Przewodniczącego Rady Gminy.
-
Wystąpienie Wójta Gminy Żórawina, Pana Macieja Koby.
-
Wręczenie Radnym zaświadczeń o wyborze.
-
Złożenie ślubowania przez Radnych Młodzieżowej Rady.
-
Stwierdzenie kworum.
-
Przyjęcie porządku obrad.
-
Omówienie zasad działania Rady oraz praw i obowiązków Radnych.
-
Wybór protokolanta.
-
Wybór Komisji Skrutacyjnej.
-
Wybór Przewodniczącego Młodzieżowej Rady i przekazanie mu prowadzenia obrad.
-
Wybór Wiceprzewodniczącego, Sekretarza oraz Skarbnika.
-
Wolne wnioski i zamknięcie obrad.
Nowo wybranym Radnym serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz młodzieży z gminy Żórawina!





