Dziś obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego
To właśnie 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze po przemianach ustrojowych wolne wybory samorządowe. Był to ważny moment w historii Polski – mieszkańcy po raz pierwszy mogli realnie współdecydować o sprawach swoich lokalnych społeczności.
Od tamtej pory samorząd to przede wszystkim ludzie i wspólne działania na rzecz miejsca, w którym żyjemy.
Dziękujemy Radnym, Sołtysom, Pracownikom Urzędu, jednostek organizacyjnych oraz wszystkim Mieszkańcom za zaangażowanie, pomysły i codzienną pracę dla Gminy Żórawina.
Życzymy wielu sukcesów, satysfakcji z działania i nieustającej energii do realizacji kolejnych inicjatyw dla naszej lokalnej społeczności!





