Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Żórawinie

Żórawiny nie zabrakło na tegorocznej zbiórce dla WOŚP. W niedzielę 15 stycznia odbyły się Jasełka w Gminnym Centrum Kultury z udziałem dzieci, dzięki którym udało się zebrać 1524 zł, natomiast w hali sportowej zorganizowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Odbył się także pokaz Judo, zorganizowano pierwszy Bieg Dziecięcy na 200 m, w którym udział dzielnie brały dzieciaki z tutejszych szkół i przedszkoli. Bieg dorosłych i młodzieży, gry i zabawy ruchowe dla dzieci, rozgrywki sportowe dla najmniejszych klas 1-3, mecz piłki ręcznej, mecz piłki nożnej, mecz siatkówki. Dodatkowymi atrakcjami było oklejanie Fiata 126 p serduszkami, wystawa aut zabytkowych oraz kuchnia polowa. Wszystkie atrakcje odbywały się przy muzyce: Orkiestry Hanys Band, Zespołu wokalnego Ósemka, Zespołu wokalnego Pikolo, Zespołu wokalnego Maluje, Owocówki, Coty oraz Marvikal. O godzinie 20stej nie zabrakło światełka do nieba. Podczas całodziennej zbiórki udało się zgromadzić ponad 20 000 zł.

Kwestującym i ich opiekunom, występującym artystom i ich nauczycielom, organizatorom i wolontariuszom, publiczności i licytującym, darczyńcom i sponsorom oraz innym, którzy przyłączyli się do zbiórki składamy podziękowanie za wspólną organizację tak szczytnego wydarzenia.