1) Informujemy, że mobilne PSZOK nie będą organizowane w okresie, kiedy odbywają się zbiórki objazdowe na terenie Związku. Wynika to z małego zainteresowania mieszkańców mPSZOK. Harmonogram mobilnych punktów na 2020 r. opublikowany na stronie Związku jest ostateczny, natomiast harmonogram na 2021 r. zostanie opublikowany w grudniu 2020 r.

2) Zwracamy się z uprzejmą prośbą o zaprzestanie wystawiania odpadów wielkogabarytowych przed posesje. Na chwilę obecną nie ma harmonogramu zbiórki objazdowej na terenie Gminy Żórawina. Przewidywany termin organizacji zbiórki to III/IV kwartał tego roku. Zgodnie z regulaminem , odpady należy wystawić przed posesją, dzień przed terminem zbiórki, w miejscu dostępnym, widocznym, przy krawędzi jezdni – przy pojemniku na odpady lub przy wiacie śmietnikowej. Brygady nie wchodzą na teren posesji. Jeżeli przed nieruchomością nie ma wystarczająco dużo miejsca na wystawienie odpadów, proszę wystawiać je w otwartej bramie, na granicy działki. O ustaleniu harmonogramu zbiórki objazdowej poinformujemy na stronie internetowej Gminy Żórawina, w mediach społecznościowych (Facebook) oraz każdy z mieszkańców może sprawdzać dostępność poszczególnych harmonogramów na stronie internetowej Związku Międzygminnego Ślęza – Oława (www.sleza-olawa.pl)