II Dolnośląskie Mistrzostwa Ortograficzne ,,Biegane Dyktando” w Żórawinie

Dnia 27 kwietnia 2017 r. w Żórawinie odbyły się II Dolnośląskie Mistrzostwa Ortograficzne ,,Biegane Dyktando”, organizowane przez Szkołę Podstawą im. Bolesława Chrobrego w Żórawinie.
W konkursie wzięło udział 11 szkół z: Borka Strzelińskiego, Gaworzyc, Międzylesia, Radwanic, Wiązowa, Kamiennej Góry, Wilczkowa, Lubnowa, Borowa, Twardogóry i Żórawiny.
Po półgodzinnym wysiłku fizycznym i intelektualnym uczniowie oddali swoje prace w ręce studentów filologii polskiej, pana Filipa Czai oraz pana Huberta Jankowskiego.
Po sprawdzeniu dyktand przez filologów pan Jan Żukowski Wójt Gminy Żórawina wręczył nagrody i podziękował wszystkim uczestnikom.
I miejsce po raz drugi zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 z Kamiennej Góry.
II miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Twardogóry.
III miejsce należy do Zespołu Szkół Publicznych z Wiązowa.

Dyktando zostało napisane przez panią Alicję Skrzydłowską, nauczycielkę języka polskiego ze Lwówka Śląskiego.

Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowania i organizację dzisiejszej imprezy.

Spisaliście się na medal!