Gratulacje dla ucznia SP Wilczków

Wójt Gminy Żórawina składa ogromne gratulacje na ręce Bartosza Kusaka ze Szkoły Podstawowej w Wilczkowie za wynik konkursu plastycznego, którego szczegóły opisano poniżej:

„Radości i boleści św. Józefa
Rok 2021 został ogłoszony przez papieża Franciszka Rokiem św. Józefa. Wiąże się to ze 150-tą rocznicą nadania św. Józefowi – oblubieńcowi Maryi i ziemskiemu opiekunowi Pana Jezusa – tytułu Opiekuna Kościoła Świętego, co uczynił papież Pius IX 8 grudnia 1870 roku. Z tej okazji Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie, przy współpracy z Wydziałem Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej, Parafią Rzymskokatolicką pw. św. Mikołaja, Biskupa w Wolinie oraz z Gminą Wolin, zorganizowała Międzynarodowy Konkurs Plastyczny zatytułowany „Radości i boleści św. Józefa”.
Konkurs był skierowany dla wszystkich uczniów, poczynając od przedszkola aż po szkoły ponadpodstawowe, a także dla uczniów szkół specjalnych. Polegał na wykonaniu dowolnej pracy plastycznej w formacie A4, która będzie przedstawiać jedną z radości św. Józefa (np. Narodziny Pana Jezusa) bądź jedną z Jego boleści (np. ucieczka przed Herodem do Egiptu). Celem konkursu było m.in. przybliżenie postaci św. Józefa, wartości jakimi się kierował oraz kształtowanie takich postaw u uczestników.
Do organizatorów konkursu wpłynęło łącznie 1060 prac. Pochodzą one ze wszystkich polskich województw oraz z całego świata. W dniu 17 maja 2021 roku miało miejsce posiedzenie specjalnej komisji, która dokonała rozstrzygnięcia konkursu. Prace były oceniane w siedmiu kategoriach wiekowych, wyłaniając w każdej z nich trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia. Wyniki zostały ogłoszone w dniu 19 maja 2021 roku.
III miejsce w kategorii „uczniowie w wieku 9-10 lat” otrzymał Bartosz Kusak, uczeń klasy 3 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wilczkowie. Bartkowi, jak także Jego rodzicom, składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych naukowych osiągnięć.”

Źródło:
Łukasz Ladra, katecheta Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wilczkowie