Zapraszamy do fotorelacji z Dnia Babci i Dziadka, który odbył się w Starym Śleszowie przy udziale uczniów SP w Polakowicach.

„Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu – to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków.

Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie. Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka  to symboliczna uroczystość w kalendarzu Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego  w Polakowicach.         W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się w świetlicy wiejskiej w Starym Śleszowie. Zaproszeni goście, wśród nich wójt Gminy Żórawina Pan Jan Żukowski, kochani Seniorzy, licznie przybyli na tę uroczystość. Popisy aktorskie rozpoczęły dzieci z oddziału przedszkolnego, po czym każda klasa przedstawiła swój program.   Były więc występy wokalne, taneczne i recytatorskie. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Na zakończenie dziecięcych występów Pan Wójt, w kilku ciepłych słowach podziękował Dzieciom, Nauczycielom i Dyrektorowi szkoły za pamięć, życzenia i przygotowany program, po czym rozdał słodycze, bo, jak podkreślił – wnuczętom to się należy.  Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, wyczarowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości…    Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy Im dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.”

Źródło: www.sp.polakowice.szkolnastrona.pl/art,884,kochanym-babciom-i-dziadkom