Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo

Dwunastego kwietnia bieżącego roku w Hali Sportowej w Żórawinie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo.

Organizatorami imprezy byli:

Dolnośląski Związek Judo – reprezentowany przez Wiceprezesa Pana Zbigniewa Zamęckiego, który pełnił również rolę kierownika zawodów.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, oraz Gmina Żórawina, z Wójtem Panem Janem Żukowskim w roli gospodarza imprezy.

W zawodach uczestniczyła młodzież z roczników 2000-2001-2002.

Frekwencja dopisała w sportowej rywalizacji wzięło udział ponad 200- stu judoków z trzech województw; Wielkopolskiego, Opolskiego i Dolnośląskiego.

Przepisowe ważenie zawodników rozpoczęto o godzinie 10.00, następnie o godzinie 11.45 obyło się losowanie. Zawody oficjalnie otworzył o godzinie 12.00 Pan Wójt Jan Żukowski, witając wszystkich zgromadzonych gości, sportowców i kibiców. W przemówieniu życzył zawodnikom sportowej postawy a kibicom wielu emocji związanych z walkami na macie i pobytem w Gminie Żórawinie.