Dzień kresowy w Żórawinie

„W sobotę 8 września gościliśmy w naszej wspólnocie grupę 40 – stu Polaków ze Lwowa. Wśród gości była zarówno młodzież jak i „sybiracy”. Naszych gości tradycyjnym polskim obiadem podjęły rodziny z Galowic, a po obiedzie Lwowiacy zwiedzali „Muzeum Powozów Konnych” w Galowicach. O godz. 18:00 odbyła się uroczysta Msza Święta w  intencji wszystkich Kresowian, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. prałat Andrzej Dziełak – wieloletni proboszcz żórawińskiej parafii. Wszystkich zgromadzonych powitał ks. dr Cezary Chwilczyński – proboszcz naszej parafii. Na zakończenie Mszy Świętej głos zabrał wójt Gminy Żórawina Jan Żukowski oraz starosta powiatu wrocławskiego Roman  Potocki, którzy cieszyli się ze spotkania z naszymi rodakami zza wschodniej granicy.  Mszę Świętą uświetnił występ chóru „JUBILAT” z Domaniowa. Po Mszy Świętej w ogrodzie parafialnym odbył się grill i poczęstunek dla naszych gości.  Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przyjęcie naszych gości ze Lwowa, zwłaszcza rodzinom z Galowic, które ugościły polskie dzieci z Kresów Wschodnich, pocztom sztandarowym, chórowi „Jubilat” z Domaniowa. Serdeczne  podziękowanie dla Pana Wójta Jana Żukowskiego, dla GOK, Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej oraz dla Koła Wędkarskiego „Ślęza” w Żórawinie oraz dla tych, którzy dostarczyli artykuły spożywcze.”

Źródło: PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. ŚW. JÓZEFA OBLUBIEŃCA NMP w ŻÓRAWINIE

www.zorawina.archidiecezja.wroc.pl/pl/aktualnosci.html