40 Wojewódzkie Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Jaworzyna Śląska 2017

W dniu 25 kwietnia 2017 r. w Jaworzynie Śląskiej odbyły  się  eliminacje wojewódzkie   Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom”. Organizatorem Turnieju był Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej we Wrocławiu. Nad prawidłowością przebiegu eliminacji czuwała komisja z Komendy Wojewódzkiej  Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Dodatkową atrakcją dla uczestników i ich opiekunów było  zwiedzenie  Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa.

Celem turnieju była popularyzacja wśród uczniów znajomość przepisów przeciwpożarowych, zasady postępowania na wypadek pożaru, udzielanie pierwszej pomocy, wiedzę na temat techniki pożarniczej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Wiceprezes  Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Ireneusz Niedźwiecki oraz Zastępca Burmistrza Jaworzyny Śląskiej Marek Zawisza.

Naszą Gminę oraz Powiat reprezentował Kamil Figiel ze Szkoły Podstawowej w Węgrach.

W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test pisemny, którego wyniki uprawniały pięć najlepszych osób z każdej grupy wiekowej do kolejnego etapu, który wyłonił ostatecznie zwycięzców.

W wyniku rozgrywek  II miejsce w grupie (szkoły podstawowe) zajął Kamil Figiel uczeń Szkoły Podstawowej w Węgrach. Zgodnie z regulaminem uczniowie, którzy zajęli I oraz II miejsce będą reprezentować województwo na szczeblu krajowym finałowym.

Trzeba przyznać, że Kamil wykazał  się bardzo dużym zaangażowaniem i wiedzą na temat  pożarnictwa. Jest to bardzo duże osiągnięcie  bo po raz pierwszy  uczeń z  naszej gminy zakwalifikował się na poziom  krajowy.

GRATULUJEMY !!!